EN

Kompleksowe wdrożenie rozwiązań chmurowych

Historie sukcesu: Interkadra

Zobacz video

O kliencie

Interkadra to jedna z 10. największych agencji pracy i doradztwa personalnego w Polsce. Na rynku działa od 2006 r., a jej centra rekrutacyjne można znaleźć w 20 lokalizacjach na terenie całego kraju. Z usług Interkadry korzystają zarówno międzynarodowe koncerny jak i firmy z sektora MSP, a w ofercie można znaleźć ogłoszenia z różnych krajów Unii Europejskiej. Za osiągane wyniki i posiadane kompetencje, Interkadra była wielokrotnie nagradzana w branżowych konkursach i rankingach. Wśród nich należy wyróżnić Diamenty Forbesa (edycje 2014 i 2016), Skrzydła Biznesu oraz Perły Polskiej Gospodarki.

Wyzwanie

Do momentu wdrożenia nowego rozwiązania, cała komunikacja pomiędzy pracownikami firmy odbywała się za pośrednictwem wiadomości email. Powodowało to bardzo szybkie zapełnianie się skrzynek pocztowych, których porządkowanie zajmowało sporo czasu. Do tworzenia dokumentów i plików pracownicy korzystali z lokalnie zainstalowanych programów, które uniemożliwiały współpracę online. Wszystkie pliki trzymane były na firmowym serwerze, co dodatkowo spowalniało jego działanie. Przez konieczność ciągłego połączenia z wewnętrzną siecią, niemożliwa była praca zdalna, co znacznie ograniczało produktywność firmy.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem, zaproponowanym przez Seiloc Zarządowi firmy, była migracja dotychczasowych zasobów email do chmury i wdrożenie technologii Google G Suite. Kompleksowy pakiet narzędzi do komunikacji, zawierający ponadto aplikacje do tworzenia dokumentów, arkuszy, formularzy i witryn firmowych bardzo dobrze odpowiedział na potrzeby Interkadry. Dodatkową zaletą stała się możliwość współpracy online na plikach, wspólne miejsce w chmurze oraz możliwość pracy na urządzeniach mobilnych. W celu zapewnienia maksymalnej adopcji nowego rozwiązania, kadra trenerska Seiloc przeprowadziła szkolenie z obsługi G Suite, które zostało dostosowane do potrzeb uczestników. Pracownicy Interkadry mieli też dostęp do dedykowanej witryny www, w której znajdowały się niezbędne materiały szkoleniowe przygotowane przez Seiloc.

Korzyści

Technologia Google została bardzo dobrze przyjęta w Interkadrze. Część pracowników znała już prywatnie konsumenckie wersje środowiska G Suite, co dodatkowo ułatwiło proces adopcji. Pracownicy Interkadry aktywnie wykorzystują G Suite w codziennej pracy. Witryny Google pozwalają im dostarczać informacje do różnych działów firmy w krótkim czasie, formularze wspierają np. badanie zadowolenia z jakości obsługi, a wspólne robienie raportów i podsumowań jest jeszcze łatwiejsze dzięki Arkuszom i możliwości edycji online. Pracownicy współdzielą pliki zamiast za każdym razem wysyłać je w załącznikach wiadomości, co znacznie przyspiesza komunikację i odciąża skrzynki pocztowe. Część komunikacji została przeniesiona do komunikatora, który umożliwia też organizowanie spotkań i prowadzenie szkoleń online. „Zależało nam na mobilności, możliwości dzielenia się plikami i wspólnej pracy na nich. W chwili obecnej większość osób korzysta ze smartfonów zintegrowanych z pakietem G Suite, dzięki czemu nie ogranicza nas już miejsce, w którym akurat się znajdujemy. Niedokończoną pracę na arkuszu spokojnie możemy dokończyć na smartfonie.” – komentuje Specjalista ds. kontroli wewnętrznej i funduszy europejskich, który podkreśla też, że dzięki technologii Google udało się zoptymalizować firmowe koszty i zwiększyć wydajność codziennej pracy.

Klient o współpracy

Zależało nam na mobilności, możliwości dzielenia się plikami i wspólnej pracy na nich. W chwili obecnej większość osób korzysta ze smartfonów zintegrowanych z pakietem G Suite, dzięki czemu nie ogranicza nas już miejsce, w którym akurat się znajdujemy. Niedokończoną pracę na arkuszu spokojnie możemy dokończyć na smartfonie.

Specjalista ds. kontroli wewnętrznej i funduszy europejskich