EN

Kompleksowe wdrożenie rozwiązań chmurowych

Historie sukcesu: Jiffy Packaging

Zobacz video

O kliencie

Firma Jiffy Packaging Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku opakowań w 1996r. W ciągu kilkunastu lat spółka stała się dużą firmą produkcyjną i tym samym wiodącym producentem w branży w Europie. Zespół firmy tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i stażem, wykonujący codzienne obowiązki z prawdziwą pasją. Jiffy Packaging nieustannie dąży do tego, aby wytwarzane produkty jak najlepiej odpowiadały na potrzeby klientów w zakresie opakowań ochronnych i zabezpieczenia produktu.

Wyzwanie

W 2014 roku to międzynarodowe przedsiębiorstwo zmagało się z problemem niesprawnej poczty firmowej oraz braku dodatkowych narzędzi ułatwiających komunikację. W celu rozwiązania tego problemu, firma zgłosiła się do Google, którego zespół polecił Seiloc jako rzetelnego partnera do współpracy. Do czasu wdrożenia nowych rozwiązań, firma Jiffy korzystała z serwera pocztowego znajdującego się w USA, którego utrzymaniem zajmował się dodatkowy pracownik. Serwer był kosztowny i awaryjny – zdarzało się, że jego naprawa trwała cały dzień, co uniemożliwiało komunikację pomiędzy pracownikami i klientami w różnych krajach. Problem stanowiło też zakładanie nowych kont, trwające nawet kilka dni, oraz niewielka pojemność skrzynek mailowych, które były nieustannie przepełnione i uniemożliwiały archiwizację danych. Oprócz poczty, do komunikacji wykorzystywane były też inne narzędzia, które wymagały dodatkowych opłat i w żaden sposób nie były pomiędzy sobą zintegrowane.

Rozwiązanie

Błyskawiczna konsultacja i poznanie problemów Jiffy, pozwoliły nam zaproponować firmie narzędzia G Suite, jako najlepiej odpowiadające na sygnalizowane potrzeby. Opracowaliśmy szczegółowy harmonogram prac i kompleksowo wdrożyliśmy nowe usługi, na każdym etapie dbając o bezpieczeństwo danych. Dzięki ciągłej współpracy z działem IT Jiffy, wdrożenie przebiegło sprawnie i bez opóźnień. Narzędzia G Suite pozwoliły zrezygnować z serwera, co znacznie zoptymalizowało firmowe koszty. Nowe skrzynki pocztowe oferują minimum 30 GB przestrzeni, czyli 150 razy więcej, niż dotychczasowe rozwiązania. Poczta firmowa Gmail i zintegrowane Kalendarze maksymalnie usprawniają komunikację, natomiast Hangouts umożliwia wysyłanie krótszych wiadomości tekstowych, organizację wideorozmów oraz wideokonferencji. Pracownicy mogą działać elastycznie, korzystając z G Suite zarówno na urządzeniach służbowych jak i prywatnych, dzięki polityce BYOD (Bring Your Own Device). Oprócz komunikacji, pracownicy Jiffy aktywnie wykorzystują pozostałe narzędzia G Suite, służące do tworzenia dokumentów, prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i formularzy.

Korzyści

Dzięki wyborowi odpowiedniego rozwiązania oraz szybkiemu wdrożeniu, pracownicy Jiffy już od kilku lat aktywnie korzystają z G Suite, wykonując codzienne zadania znacznie efektywniej niż wcześniej. Zostały wyeliminowane niepotrzebne koszty, nie ma przestojów w komunikacji, a dodawanie nowych użytkowników trwa kilka chwil. Korzystanie z technologii Google oznacza też możliwość pracy zdalnej, z dowolnego miejsca i urządzenia. Dla międzynarodowego przedsiębiorstwa, takiego jak Jiffy, jest to znaczące udogodnienie, z którego na co dzień korzystają setki pracowników firmy.