EN

Technologia Chrome

Historie sukcesu: International School of Kraków

Zobacz video

O kliencie

International School of Krakow to anglojęzyczna szkoła działająca w Polsce od 1993 roku. Jej kampus znajduje się w zielonej okolicy, niedaleko centrum Krakowa. ISK jest jedyną szkołą w województwie małopolskim, która otrzymała akredytację Council of International Schools (CIS) in Europe oraz New England Association of Colleges and Schools (NEACS) in the United States. ISK to unikalne, zróżnicowane kulturowo środowisko kadry nauczycielskiej oraz młodzieży w wieku od 3 do 19 lat. Obecnie do szkoły uczęszcza około 300 uczniów pochodzących z ponad 30 krajów.

Wyzwanie

Dynamiczny rozwój szkoły na przestrzeni ostatnich lat sprawił, że dotychczasowe zaplecze informatyczne przestało być wystarczające. Do tej pory uczniowie mieli do dyspozycji dwie niewielkie pracownie komputerowe, w których znajdowały się urządzenia stacjonarne. Były one kosztowne w utrzymaniu, awaryjne, a ich obsługa bardzo czasochłonna. Istotny problem stanowiła też zbyt mała liczba komputerów oraz konieczność uprzedniego rezerwowania pracowni na zajęcia. Biorąc pod uwagę powyższe wyzwania, szkoła poszukiwała rozwiązania mobilnego, lekkiego, niezawodnego i niedrogiego w utrzymaniu.

Rozwiązanie

Wspólnie z zespołem IT oraz administracją ISK zdecydowano, że odpowiedzią na potrzeby International School of Krakow staną się urządzenia z rodziny Chrome. Lekkie Chromebooki firmy Acer w rozmiarach 13” i 14” zostały dostarczone przez Seiloc i są wykorzystywane przez uczniów od trzeciej klasy szkoły podstawowej aż do ostatniej klasy liceum. Narzędzia do komunikacji G Suite for Education pozwoliły szkole zrezygnować z utrzymywania kosztownej serwerowni i przechowywać materiały edukacyjne i pliki uczniów w chmurze. Dzieci mogą korzystać z urządzeń w modelu 1:1 i 2:1, na dowolnych zajęciach, przez cały czas mając dostęp do edytorów dokumentów, niezbędnych np. przy tworzeniu wypracowań czy prezentacji na lekcje.

Rezultaty

Współpraca z Seiloc i wdrożenie technologii Chrome przyniosły ISK szereg korzyści. Chromebooki stały się jednym z podstawowych narzędzi edukacyjnych, wspierającym m.in. naukę języków oraz umożliwiającym konstruowanie i rozwiązywanie testów online. Szkoła nie musi już utrzymywać problematycznych sal komputerowych, w zamian za to uczniowie mogą korzystać z urządzeń w sposób, który najbardziej im i ich nauczycielom odpowiada. Zamiast drukować materiały edukacyjne, nauczyciele współdzielą z uczniami pliki przy pomocy wspólnego Dysku. Nauczyciele pożegnali się z obawami, że komputery mogą odmówić współpracy na ich zajęciach, a dzieci mają stały dostęp do lekkich i nowoczesnych urządzeń, co skutkuje m.in. podniesieniem ich kompetencji technicznych oraz zachowaniem światowych standardów nauki w szkole.