EN

Chromebooki: 5 rzeczy, których o nich nie wiesz

Kategorie: Nowości, Technologie
Chrome to nie tylko znana i lubiana przeglądarka internetowa. To również rodzina urządzeń, dzięki którym prowadzenie biznesu jest łatwe i bezpieczne. Flagowym rozwiązaniem jest Chromebook, czyli przenośny i łatwy w obsłudze komputer, wyposażony w system operacyjny Chrome OS. Jeśli potrafisz korzystać z przeglądarki Chrome, to potrafisz też korzystać z Chromebooka. Przedstawiamy 5 faktów o tym innowacyjnym urządzeniu.
1. Stworzone z myślą o sieci.

Chromebooki to urządzenia wyposażone w system Chrome OS, który został w pełni zintegrowany z przeglądarką Chrome. Co to oznacza w praktyce? Na przykład to, że dzięki systemowi SigleSignOn wystarczy jedno logowanie i urządzenie automatycznie zostaje zsynchronizowane z przeglądarką, Gmailem, Kalendarzem, Dokumentami i pozostałymi aplikacjami G Suite. A ponieważ wszystkie dane domyślnie zostają zapisane w chmurze, z jednego Chromebooka bez przeszkód może korzystać kilku użytkowników.

2. Koniec długiego czekania na start komputera.

Włączasz komputer i… czekasz na włączenie się systemu i przeglądarki. W standardowych urządzeniach, wraz z wiekiem sprzętu czekasz coraz dłużej. Ale nie w Chromebooku, w którym od momentu włączenia urządzenia do momentu, w którym komputer jest gotowy do surfowania po sieci, mija 8 sekund. Dlaczego tak jest? Chromebooki zostały wyposażone tylko w to, co jest niezbędne, aby zmaksymalizować komfort pracy w chmurze. W zależności od modelu znajdziesz w nich procesor najnowszej generacji, ultraszybki dysk SSD i minimum dodatkowego wyposażenia, które mogłoby spowalniać ich działanie.

3. Bezpieczeństwo

Wychodzisz z samochodu, zostawiając w nim firmowego laptopa. Wracasz, szyba w samochodzie jest rozbita, a komputera nie ma. W zwykłym scenariuszu tracisz tym samym firmowe dane i sprzęt. W scenariuszu z Chromebookiem tracisz co prawda sprzęt, ale złodziej nie będzie miał dostępu do firmowych danych. Jest to możliwe dzięki aplikacji do zdalnego zarządzania Chromebookami, za pośrednictwem której administrator ma pełną kontrolę nad urządzeniem.

4. Kontrola i praca grupowa

Aplikacja do zarządzania Chromebookami to idealne narzędzie nie tylko w przypadku kradzieży. Umożliwia ona np. przypisywanie ustawień predefiniowanych bezpośrednio do każdego urządzenia oraz wgląd w sposób, w jaki korzystają z niego Twoi pracownicy. Jak nietrudno się domyślić, Chromebooki świetnie nadają się do pracy w zespole. Doskonale współpracują też z aplikacjami G Suite, które zostały stworzone z myślą o płynnej komunikacji.

5. Idealne dla biznesu i edukacji.

Chromebooki znajdują szerokie zastosowanie w biznesie. Dzięki mobilności i możliwości współdzielenia urządzeń przez kilku użytkowników, są doskonałym rozwiązaniem także dla edukacji, gdzie w równym stopniu przydają się pracownikom administracyjnym, co nauczycielom i uczniom. Dzięki niewielkim rozmiarom i stosunkowo niskiej cenie, w razie awarii sprzęt bardzo szybko może zostać wymieniony na nowy.

Chromebooki mogą pomóc w optymalizacji firmowych kosztów. Urządzenia z systemem Chrome OS zostały zaprojektowane tak, aby do administrowania nimi nie była konieczna zaawansowana wiedza IT. Zarządzanie grupą urządzeń przez dedykowaną platformę, aktualizacje oprogramowania czy przywracanie systemu są intuicyjne i zajmują kilka chwil. W praktyce taka łatwość obsługi oznacza redukcję kosztów związanych z utrzymaniem IT. Jeśli dodamy do tego możliwości rezygnacji z pakietu programów do tworzenia różnego rodzaju dokumentów – ponieważ ich funkcjonalność zapewniają aplikacje G Suite – po zsumowaniu otrzymujemy kwotę, którą można zainwestować np. w rozwój innych obszarów firmy.

Masz więcej pytań? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Skontaktuj się z nami